Fulaj İzi Deyimi Nedir? - Grafolojibilirkisi

İçeriğe git

Ana menü:

Grafoloji Eğitimleri Hakkında
Son günlerde  bazı özel kuruluşlarca açılan Grafoloji eğitimine katılarak 6 gün, 15 gün ve 21 gün gibi eğitimler neticesinde alacakları belge ile Mahkemelerde bilirkişilik...


CMK 67. Madde ve HMK Md.293/1
MK 67. Madde 6. bendindeki “Cumhuriyet savcısı, katılan, vekili, şüpheli veya sanık, müdafii veya kanunî temsilci, yargılama konusu olayla ilgili olarak veya bilirkişi ...


Özel Bilgilerde Dolandırıcılık
Cep telefonu hattı alırken, herhangi bir yere nüfus cüzdanı fotokopisi bırakırken dikkatli olmanız gerekiyor...FULAJ İZİ DEYİMİ NEDİR?
 
 
Kaleme uygulanan basınç sonucunda alt suret sayfalarda oluşan baskı izi olarak tanımlamak mümkündür.

Fulaj izi tespiti en fazla intihar ve tehdit vakalarında karşımıza çıkar. Kaleme uygulanan basınç sonucu oluşan derinliği etkileyen faktörler; kişinin uyguladığı basınç (kişiden kişiye değişir),  zeminin sertliği, dokümanın nem oranı ve kalınlığıdır.

Elektrostatik cihazlarla dokümanın üzerine yerleştirilen jelatin benzeri maddenin üzerine kuru toz mürekkep serpiştirilerek fulaj izi tespit edilebilirken, Doküman inceleme cihazı veya bilirkişilerin alım gücüne hitap eden Video spektral cihazlarla uygulanacak yatay ışık kaynakları ile de fulaj izi tespiti yapılabilmektedir.
Follow Me on Pinterest
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön